نصب پمپ آب 4

24
ژانویه
لوله کشی و نصب پمپ آب (قسمت چهارم)
 • admin
 • 0 بازدید
 • ۳ دیدگاه
 • پمپ . پمپ آب . نصب پمپ آب .

یک لوله مستقیم با طول معادل ۵ تا ۱۰ برابر قطر آن را بین تبدیل کاهنده مکش و اولین مانع در خط قرار دهید. این وضعیت باعث جریان یکنواخت مایع چشمی پروانه میشود که لزوما برای شرایط مکشی بهینه میباشد. در این حالت هر نوع اغتشاش در منبع مکش یا لوله بالا دست، قبل برخورد به چشمی پروانه آرام میشود. برای لوله با قطر کوچکتر از ضریب بزرگتر (مثلا ۱۰) استفاده میکنیم.

حباب های هوا در لوله آب

همه اشکالی که ممکن است باعث بوجود آمدن حباب های هوا در قسمت مکش پمپ شوند را حذف کنید. این حباب های باعث اغتشاش و ورودی هوا میشوند که باعث خرابی پروانه و ارتعاش میگردد.

طراحی منبع مکش برای پمپ آب

پتانسیل جریان گردابی یا ورود هوا در منبع مکش را حذف کنید. اگر پمپ از یک تانک یا چاهک مایع میگیرد، تشکیل گرداب میتواند هوا و بخاز را به خط مکش بکشاند. معمولا این مشکل با استغراق کافی مایع بالای ورودی مکش حل میشود. یک طرح با دهانه شیپوری مقدار استغراق مورد نیاز را کاهش میدهد. این استغراق کاملا مستقل از NPSH مورد نیاز پمپ است. مراقبت زیادی باید در طرح چاهک بعمل آید تا مطمئن شویم که مایع خالی شده در چاهک، هوا یا بخار را وارد مایع عبوری بطرف دهانه مکش نمیکند. در صورتیکه چاهک به اندازه کافی بزرگ باشد، هر مسئله با چنین طبیعتی ممکن است نیاز به تغییر موقعیت نسبی جریان ورودی و خروجی داشته باشد، یا اینکه از موج گیر استفاده شود.

کرنش لوله متصل به پمپ آب

لوله ها را به گونه ای ببندید که هیچ کرنشی بر پوسته پمپ تحمیل نشود. فلنج های لوله را باید بدقت قبل از سفت کردن پیچ ها، تنظیم (هم محور) کرد و همه لوله ها، شیرها و اتصالات مربوط به آنها را باید بطور مستقل تکیه گاه گذاری کرد، بدون اینکه هیچ کرنشی بر پمپ تحمیل شود. ساختمان لوله کشی از پمپ تا سیستم در کاهش کرنش لوله موثر است. هرگونه تنش تحمیل شده بر پوسته پمپ بوسیله لوله، باعث احتمال کاهش اعتمادپذیری رضایت بخش عملکرد شده و میتواند هزینه های نگهداری را بالا ببرد. ابزار هم محوری لیزری لوله، دارای سودمندیهای خوبی استفاده کنندگان پمپ میباشند.

این ابزار را بر روی پمپ یا لوله ها قرار میدهند که یک راه موثر برای ممانعت از کرنش لوله در طول نصب اولیه میباشد که در حقیقت زمان خوبی برای متوقف کردن (حذف) آن است. اثر کرنش لوله در یک پمپ فرآیند میتواند به کوپلینگ شافت منتقل شود. با دقت فن آوری هم محوری لیزری، کرنش لوله را میتوان مانند پای نرم اندازه گیری کرد و باید جزئی از برنامه هم محوری شافت باشد. با شل کردن اتصال لوله بعد از هم محوری شافت، هر حرکتی در کوپلینگ نشان دهنده وجود کرنش لوله بوده و از این رو میتوان تصحیح شود.

چنانچه میدانیم استثنا در هر قانونی وجود دارد. از اینرو پمپ API610 که در صنایع نفت استفاده میشود، سطح بالایی از نیروها و کشتاور ها را بوجود می آورد که بر فلنج های پمپ تحمیل میشود. این موضوع باید در هر پمپ خرید شده برای این صنایع مورد قبول باشد. بصورت یک نتیجه، همه پمپ های API تنومندتر و سنگین تر از پمپ های ANSI هم اندازه خود هستند. در کاربردهایی با درجه حرارت بالا، کمی ناهم محوری برای لوله ها بدلیل رشد حرارتی برای اجتناب از انتقال کرنش لوله به پمپ لازم است. تحت شرایط، اتصالات انبساطی حرارتی برای اجتناب از انتقال کرنش لوله به پمپ لازم است. بهرحال اگر انتهای اتصال انبساطی نزدیکتر به پمپ، بصورت محکم مهار نشود، کرنش لوله بر پمپ اثر کرده و اثر اتصال انبساطی را از بین میبرد. برای اطمینان از تراکم یکنواخت واشر سیل مکانیکی (گاسکت)، همواره پیچ ها را بصورت قطری نسبت به یکدیگر و بصورت یک درمیان محکم کنیم.

اتصالات لوله آب

شیرمکش فقط یک وظیفه دارد که جدا کردن پمپ از سیستن در طول زمان تعمیرات است. این شیر را نباید برای خفه کردن (تنظیم) جریان استفاده کرد چون باعث کاویتاسیون و بازگشت سیال در چشمی پروانه میشود. صافی مکش راهنگام بکار انداختن یا شرایط اضطراری دیگر نیاز داریم. در این حالات، صافی با سطح خالص ۵تا۶ برابر اندازه سطح خط مکش توصیه میشود. بهرحال علیرغم وظیفه ای که آنها دارند، مقاومت را بالا میبرند. در نتیجه باید درطول بهره برداری معمولی از سیستم از آنها استفاده نکنیم هر ذره ای که از صافی عبور میکند، باید بتواند از پمپ عبور کند و پمپ باید برای توانایی عبور چنین ذراتی انتخاب شود. معمولا شیرهای تخلیه (رانش)، یک شیر یکطرفه و یک نوع شیر جدا ساز (مجزا ساز) میباشند چنانکه شیر یکطرفه از گردش معکوس در نتیجه برگشت سیال، هنگام قطع شدن پمپ جلوگیری میکند، باید نزدیکترین شیر به شیر تخلیه پمپ باشد.

شیر جدا ساز ، علاوه بر جداسازی پمپ برای تعمیر و نگهداری، هنگامی که پمپ استارت شد بصورت آهسته باز میشود تا از کار کردن پمپ در نقطه ای دور از نقطه عملکرد جلوگیری شود. هر دو شیر تخلیه را باید در پایین دست سیستم از تبدیل افزاینده هم مرکز قرار داد تا از آشفتگی غیر لازم شیر جلوگیری شود. ممکن است یک شیر کنار گذر (بای پس) برای تنظیم جریان درصورت بهره برداری با دبی پایین در زمان زیاد لازم باشد (اصولا در سیستم های جریان متغیر ). همچنین این شیر از خاموش و روشن کردن های مکرر جلوگیری میکند که در محرک های موتوری بزرگتر  مهم میباشند. 

چناچه در شکل میبینید جریان برگشتی باید جریان اضافی برگشت داد، چون باعث اغتشاش میشود.

لوله کشی و نصب پمپ آب (قسمت سوم)

۳ دیدگاه
 1. Propecia
  آگوست 28, 2021 پاسخ

  Where Can You Buy Arestin

 2. Viagra
  سپتامبر 7, 2021 پاسخ

  isotretinoin accutane c.o.d. on sale

 3. Stromectol
  سپتامبر 9, 2021 پاسخ

  Propecia En Espana Online

یک دیدگاه بگذارید