پمپ دو مکشه

24
فوریه
پمپ دو مکشه
  • admin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • پمپ دومکشه، پمپ آب، پمپ .

در جاهایی که حجم زیادی از سیال  مورد نیاز است، از پمپ دو مکشه یک مرحله ای استفاده میشود همچنین آنها در جاهایی که درجه بالایی از اعتماد پذیری مورد نیاز است، طرح ترجیحی میباشند مانند خطوط لوله کنترل از راه دور. این پمپ ها داری پروانه تکی دو مکشه هستند. مایع از دو طرف بطور همزمان به چشمی پروانه وارد میشود که درجه بالایی از توازن محوری را بوجود می آورد و پوسته پمپ، در طول محور شافت بصورت افقی دو تکه است. این اجازه میدهد تا بدون دست زدن به لوله های مکش و رانش و محرک پمپ، قسمت های داخلی پمپ را بیرون آوریم. نیمه پایینی پوسته بر روی پی نصب میشود.

مواد ساخت

اغلب سازندگان پمپ، پمپهای خود را از یک مجموعه جفت وجور وسیعی از مواد تهیه میکنند. انتخاب این مواد بستگی دارد به تاثیرات و تنش های بهره برداری و نوع سایشی که مایعات پمپ شده بوجود می آورند. اغلب مواد استفاده در پمپهای سانتریفوژ مکش انتهایی، به شرح زیر میباشند.

آهن نرم و چدن

برنز

فولاد های کربنی و کم آلیاژ مانند ۴۱۴۰

فولاد های ضد زنگ و مقاوم به رسوب شبیه (PH4-17)

فولاد های ضد زنگ ماتنزیتی سری۴۰۰

فولاد های ضد زنگ آستنیتی شبیه سری ۳۰۰ یا آلیاژ ۲۰

فولاد های ضد زنگ داپلکس مانند CD4MCU

دیگر آلیاژ ها مانند هاستلوی، تیتانیم و غیره

پمپهای آهنی و برنزی، بطور وسیعی درکاربردهای عمومی مانند تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب کارخانجات فولاد و کاربردهای دریایی استفاده میشوند. فولاد های ضد زنگ برای یک محدوده از محلولهای خورنده استفاده میشوند و برای بعضی از اسید های معدنی در درجه حرارت و غلظت معتدل مناسبند.

پمپ های غیر فلزی

پمپهای غیر فلزی نقش اصلی را در حرکت مواد شیمیایی دارند و یک تعداد از پلاستیک ها به عنوان آستر (روکش) پمپ بعلاوه قسمتهای کامل پمپ استفاده میشوند. چون آنها مقاومت به خوردگی فلزات گران تر را با قیمت کم دارند. به هر حال آنها محدودیت های استحکام دارند که ممکن است استفاده شان را در سطوح خاص نهی کند. مقاومت شیمیایی با درجه بی نهایت زیاد درصمغ های فلوئورو کربن مانند پلی تترافلوئور اتلین(PTEE) یافت میشود. جایی که استحکام اضافی و مقاومت شیمیایی مورد نیاز است، گونه هایی از پلاستیک های مسلح با فیبر (FRP) استفاده میشوند.

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید